Krótka historia wibratora

Przez wiele lat twierdzono, że różne choroby, które dotykały kobiety były z powodu histerii – która miała miejsce, dlatego, że łono kobiety było zaniedbane. W rzeczywistości okazuje się, że Platon uważał, że Łono miejscem pewnego rodzaju zwierzęcia i że trzeba było uspokoić go, jeśli wymknęło się spod kontroli.

Odwiedź portal sexskandal.pl i wkrocz w świat publicznego porno, wojeryzmu, doggingu i panienek obnażających cipki i cycki w miejscach publicznych.

Wszystko – od zmęczenia, przez bóle głowy, roztargnienia, melancholię po bezsenność, nieregularne oddychanie i zamieszanie uważano za efekt tej histerii. Kobiety bardzo seksualne lub namiętne zostały uznane za najbardziej dotknięte tym schorzenie.

Wynaleziono na to lekarstwo. Lekarz lub położna mieli za zadanie manipulować srom kobiecy – myśleli wtedy, że jest częścią macicy. Ten masaż manualny był prowadzony dopóty dopóki nie pojawiły się skurcze i naturalne nawilżenie. To był często nazywane „histeryczny paroksyzmem” (teraz nazywa się to orgazm).

Kobiety czuły się po tym dużo lepiej! Trudno jest uwierzyć, ale ta forma masażu ręcznego, dopóki kobiety miały orgazmu była stosowana w leczeniu problemów seksualnych już w 4-5 wieku. Początkowo położne zadbał o wszystkie trudności seksualne i reprodukcyjne u kobiet. Wkrótce jednak współczesna medycyna zdecydowała się w to zaangażować się i lekarze wzięli się za to leczenie strasznie poważnie.

Histeria była uznawana za powszechne zaburzenie, ustępując jedynie „gorączce” – albo klasycznemu przeziębieniu. Stwierdzono również zaklasyfikowanie jej jako przewlekłej choroby, która była nieuleczalna.

Orgazm występował zwykle w ciągu kilku minut za pomocą takiego leczenia. Jednak okazało się, że liczba pacjentów była zbyt duża. Nic dziwnego, że w XIX wieku było to dość typowe dla kobiet, że składały wizytę u swojego lekarza na podstawie powtarzających się objawów. Wszakże masturbacja wciąż uważana była za grzech, więc nie miały wyboru.

Dzisiejsze wibratory wtedy miały swój początek – były efektem zmęczenia lekarzy w 1869 roku, kiedy wymyślono masaż wibracyjny o napędzie parowym – został opatentowany. Został jednak przeznaczony tylko do użytku pod nadzorem.